15. Dilbilim Öğrenci Konferansı
Anasayfa

15. Dilbilim Öğrenci Konferansı, 9-10 Nisan 2022 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dilbilimi Bölümü tarafından çevrim içi düzenlenecektir. Konferansı düzenlemekten duyduğumuz onurun yanında, Bölümümüzün kuruluşunun 50. yılında konferansa ev sahipliği yapmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Konferans, lisans ve lisansüstü öğrencileri tarafından kuramsal ve uygulamalı dilbilim alanlarında yapılan tüm çalışmalara açık olacaktır. Konferansta araştırmalar sözlü sunum ve poster sunumu çerçevesinde sunulacaktır. Sözlü sunumlar için 20 dakika sunum ve 10 dakika soru-cevap, poster sunumları için ise 10 dakika sunum ve 10 dakika soru-cevap süreleri belirlenmiştir. Sunumlarınızı Türkçe veya İngilizce dillerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Göndereceğiniz sözlü sunum ve poster sunumu özetleri, alanlara göre oluşturulmuş seçici kurullarca değerlendirilecektir. Konferansla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek, kayıt yaptırmak veya bildiri/poster sunumu ile katılım amacıyla başvuruda bulunmak için 15dok.hacettepe.edu.tr bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

15. Dilbilim Öğrenci Konferansı takvimi şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konferans tarihi: 9-10 Nisan 2022

  • Özet gönderimi: 8 Aralık 2021 - 1 Şubat 2022

  • Kabul edilen çalışmaların duyurulması: 28 Şubat 2022

Konferansla ilgili çalışmaları düzenli bir biçimde yürütebilmek ve sizleri en iyi biçimde çevrim içi ağırlayabilmek için konferans takvimindeki tarihlere özen göstermeniz, biz düzenleme kurulu için büyük önem taşımaktadır.

Sizleri çevrim içi gerçekleştirilecek konferansta ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtir, saygılarımızı sunarız.

___

15. Dilbilim Öğrenci Konferansı Düzenleme Kurulu

 

Duyurular

15. Dilbilim Öğrenci Konferansı ağ sayfası yayına alındı.
07.12.2021 15:00